Shtepi me qera 1+1, 2+1, 3+1, apartament me qera

Rezultate: 1478

JEPET SUPER APARTAMENT ME QIRA 3+1+2 TEK KOPSHTI BOTANIK

Jepet me qira super apartament 3+1+2 tek Kopshti Botanik. Apartamenti ndodhet në një nga zonat më të preferuara të Tiranës, për shkak të fasiliteteve të shumta, komoditetit që ofron për një jetese të rehatshme dhe të qetë qe ajo ofron. Ndodhet në katin e 3-të,të një pallati me ashensor, të mirëadministruar. Apartamenti është i organizuar në: -1 Ambient ndenjie së bashku me kuzhinen -3 Dhoma gjumi -2 Tualete - Korridor shpërndarës Siperfaqja e apartamentit është: 145m² Ofrohet i mobiluar dhe i arreduar në mënyrë bashkëkohore, me të gjitha pajisjet e nevojshme. Apartamenti eshte i ndricuar gjate gjithe dites. Per informacione më të detajuara ose per të planifikuar një vizitë në pronë, na kontaktoni në +355692033500.

1,200 € / ne muaj
24/07/2024
  • 145 m2
  • 3 Dhoma gjumi
  • 2 Tualete

🏡 Shtepi me qera » KOPSHTI BOTANIK, Tirane

Kur kërkoni për shtepi me qera ne Tirane ose ne qytete te tjera, është e rendesishme te shikohen faktorë si vendndodhja, buxheti, siperfaqja dhe sherbimet qe ka afer. Një shtëpi e mire duhet të ofrojë një ekuilibër midis cmimit dhe komoditetit, te kete pranë transportin publik, shkolla dhe zona tregtare. Sigurohuni që gjithmonë të shikoni plotësisht marrëveshjen e qirasë dhe të jeni të vetëdijshëm për çdo kosto shtesë si shërbimet komunale, mirëmbajtjen dhe depozitat e sigurisë.

Pyetje dhe informacione shtese

Cfare duhet te kem parasysh para se te kerkoj per shtepi me qera?

Gjerat kryesore jane vendodhja, siperfaqja dhe cmimi. Beni nje kerkim per zonat te cilat keni interes ne varesi te buxhetit tuaj. Prioritizojini shtepite sipas nevojave tuaja psh aksesi ne transport publik, shkolla, spitale dhe dyqanet.

Ku mund te gjej opsionet me te lira per shtepi me qera ne Tirane?

Per te gjetur opsionet me te mira mund te krahasoni cmimet midis websit-ve te agjensive te real-estate. Nje opsion mund te jete te kontaktoni nje agjent imobiliar ose te shikoni ne duashpi.al per opsionet me te lira.

Cilat jane zonat me te kerkuara per te marre shtepi me qera ne Tirane?

Zonat me te kerkuara jane myslym shyri, Liqeni i thate, don bosko, komuna e parisit, ish blloku, rruga elbasanit, stadiumi dinamo, rruga e durresit, rruga e kavajes dhe tirana e re. Keto zona ofrojne me siguri, akses ne shkolla, qendra shendetesore dhe supermarkete.

Cilat jane zonat me te lira per te marre nje shtepi me qera ne Tirane?

Zonat me te lira jane astir, fresku, medrese, bulevardi i ri, stacioni i trenit, don bosko dhe laprake. Keto jane zona akoma ne zhvillim dhe per kete arsye cmimet jane me te lira krahasuar me zonat e tjera.

Sa eshte mesatarja per shtepite me qera ne Tirane?

Mesatarja per shtepite me qera ne Tirane varion ne varesi te vendodhjes, siperfaqes dhe mobilimit. Ne pergjithesi cmimet variojne nga 250 euro ne zonat ne periferi deri ne 800 euro ne zonat me elitare. Cmimet ne zonat kryesore mund te variojne edhe me shume deri ne 1500 euro.

Cfare kostosh te tjera ka ne momentin qe merr ne shtepi me qera?

Pervec qerase mujore mund te kete kosto te tjera shtese si psh mirembajtja e pallatit kur variojne nga 1000 leke ne muaj deri ne 5000 leke ne muaj. Nese po punoni me nje agjent imobiliar atehere do te paguani komisionin e agjentit qe mund te jete 50% e qerase mujore.

Sa kohe me duhet per te gjetur nje shtepi me qera ne Tirane?

Nese keni ne mendje nje buxhet dhe nje zone te caktuar atehere mund te gjeni nje shtepi ne mesatarisht 2-4 jave.

office-address